W dzisiejszych czasach przyciągnięcie klienta to nie łatwe zadanie. Patrząc, ile jest dokoła konkurencji, musimy wyróżniać się unikalnością oraz świeżością. Jeśli chcemy, aby nasze produkty czy usługi pozostały w pamięci naszych odbiorców, musimy wykazać się dobrymi pomysłami. Tutaj rozwiązaniem, które przyniesie efekty, są wirtualne spacery. Rozpatrując ten pomysł, warto znaleźć odpowiednią firmę, która odpowiednio do tego podejdzie. Stworzy dla nas wizualizację, która będzie miała w sobie naturalność, zostanie wyróżniony każdy detal oraz przygotowana na najlepszej jakości sprzętach, która przyczynią się do wysokiej jakości zdjęć i obrazów.

Zaprezentuj się za pomocą wirtualnego spaceru

Dzięki spacerom wirtualnym mamy możliwość przechadzania się po pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ułatwia nam to obejrzenie danego obiektu i podjęcie decyzji, czy np. warto tam się udać na odpoczynek. Jest to połączenie ze sobą różnych panoram, które umożliwią to naszym odbiorcom na podziwianie. Istnieją również takie aplikacje, w których można podłożyć efekty dźwiękowe, które dodatkowo wzbudzą w nas poczucie, jakbyśmy się tam znajdowali w danej chwili.

Spacery wirtualne powinny być łatwe w obsłudze dla naszych czytelników, np. przesuwanie wizualizacji za pomocą strzałek, albo dodatkowo zaopatrzone w funkcję ZOOM. Dodatkowo budując nowoczesne spacery wirtualne, możemy zawrzeć w nich opisy poszczególnych elementów naszej prezentacji. Jest to prawdziwy fenomen w świecie fotografii.

Wirtualne wycieczki

Systemy prezentacji wirtualnych spacerów

Jeśli nie mamy odpowiednich środków na zatrudnienie firmy do wykonania dla nas takiego spaceru, możemy zrobić to sami. Poniżej znajdują się trzy systemy, które pomogą nam przystąpić do realizacji.

SYSTEM CMSSYSTEM MATTERPORTSYSTEM PANOTOUR
W tym przypadku mamy możliwość samodzielnego przygotowania takiej prezentacji; Jednakże trzeba wykupić licencję; Dostępne szkolenie;
Stosowanie rzutów geometrycznych; Chcąc korzystać z tego systemu, należy ponosić koszty utrzymania miesięczne/roczne; Niektóre formy oferują darmowy rok;Proste, nieskomplikowane spacery; Hotspoty w postaci zdjęcia;

Czy warto inwestować w wirtualne spacery?

Konkurencja jest duża, a pozyskiwanie nowych klientów coraz trudniejsze. Co więc zrobić, aby niemożliwe stało się możliwe? Oto zalety posiadania wirtualnego spaceru na swojej stronie:

 • Jest to sposób na zwiększenie zainteresowania naszą ofertą, np. podczas poszukiwania mieszkania/biura;
 • Dzięki spacerom online, możemy zaoszczędzić czas, np. nie musimy ciągle jeździć w miejsce i każdemu z osobna pokazywać;
 • Umożliwienie dostępu poprze social media;
 • Idealne rozwiązanie dla osób, które są z dalszych okolic;
 • Wyróżnia nasze ogłoszenie na tle konkurencji;
 • Oddanie rzeczywistego stanu danego miejsca;

Kto może stworzyć taki spacer online?

Oczywiście możemy sami wykonać taki spacer online, mając odpowiedni sprzęt i narzędzia. Są firmy, które się w tym specjalizują, aczkolwiek czasami nie każdy może sobie finansowo pozwolić na skorzystanie z ich usług. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, np. w przypadku sprzedaży bądź wynajmuj lokalu/mieszkania możemy znaleźć agencje nieruchomości, która w swojej ofercie ma dodatek w postaci spacerów wirtualnych.

Jak poruszać się w wirtualnym spacerze – jest to możliwe dzięki:

 1. Hotspotom, czyli strzałkom, które umożliwiają nam przemieszczanie się do dalszych panoram;
 2. Indeks dwupoziomowy, czyli lista w wersji graficznej, która przedstawia podział na grupy oraz typy;
 3. Lista z wyborem następna/poprzednia, inaczej mówiąc, jest to lista graficzna, która się rozwija;
 4. Mapa Google, która posiada oznakowane punkty, w których są dostępne panoramy;

Poruszając się po spacerze wirtualnym, mamy dostępnych kilka funkcji odpowiadających za sterowanie:

 1. Przyciski nawigacyjne, tj. góra, dół, prawo, lewo, przybliż, oddal;
 2. Możliwość włączenia trybu pełnoekranowego;
 3. Włączenie/ wyłączenie hotspotów;
 4. Włączenie/ wyłączenie autorotacji, tj. automatyczne obracanie panoramy.

Podsumowanie – spacery wirtualne

Dzięki nowinkom takimi jak spacery online jesteśmy w stanie zapewnić naszym odbiorcom na zdalną obecność w danym miejscu. Pozwalamy im spojrzeć na rzeczywisty świat w wirtualnej odsłonie, dzięki czemu możemy odkrywać coś nowego, tak jakbyśmy fizycznie tam byli. Od dłuższego czasu spacery wirtualne przyciągają odbiorców, zachęcają do zapoznawania się z ofertą, otoczeniem. Przyczynia się również do budowania relacji z klientami, co korzystnie wpłynie na rozwój firmy.

Pozycjonowanie stron internetowych Sieradz