Pozycjonowanie lokalne firmy – na czym to polega?

Pozycjonowanie lokalne firmy – na czym to polega?

Pozycjonowanie lokalne firmy jest to nic innego jak optymalizacja strony internetowej. Są to różnego rodzaju działania, które wykonywane są wewnątrz, czyli:

  • Optymalizacja kodu;
  • Wartościowe treści;
  • Szybkość ładowania strony;

Oraz działania, które dzieją się poza nią, takie jak:

  • Link building;
  • Pozycja w mapach Google;
  • Wizytówka.

Ich celem jest wyprowadzenie strony na najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Jeśli mamy wyższą pozycję, to również od razu widzimy większy ruch na stronie.

Jakie działania przyczyniają się do pozycjonowania lokalnego firmy?

Jeśli zaczynamy pozycjonowanie własnej firmy, możemy skorzystać z pomocy, które usprawnią nam pracę oraz zwiększą szansę na wyższą pozycję.

Audyt SEO

Umożliwia nam ocenić stan naszej witryny, a także pokazać czynniki, które wpływają niekorzystnie na nią.

Słowa kluczowe

Analizowanie środowiska słów kluczowych daje nam informacje na temat tych, które warto brać pod uwagę przy tworzeniu strategii zwiększającej widoczność naszej strony w wynikach lokalnych. Wiedza, którą w tym momencie pozyskamy, umożliwia nam zbudowanie strony na solidnym fundamencie. Dzięki temu możemy przeanalizować intensywność, czy stosowane przez konkurencję.

Link building

Jest to pozyskiwanie odnośników do naszej strony. Korzystać możemy z różnego rodzaju serwisów informacyjnych, katalogów firm oraz portali tematycznie związanych z naszą branżą. Można tutaj również wykorzystać lokalne fora, które oparte są na danej lokalizacji. Efekty możemy również uzyskać poprzez korzystanie z marketingu szeptanego bądź zamieszczanie linków w artykułach sponsorowanych.

Google Moja firma

Jest to popularne wśród firm posiadających strony internetowe. Jest to warunek konieczny, posiadać taką wizytówkę prowadząc strategię pozycjonowania witryny. Dodajemy firmę, weryfikujemy jej dane- adres oraz telefon kontaktowy- informacje, które podamy, będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania.

Wizytówki firm lokalnych

Korzystając z wizytówek firmy, musimy pamiętać, aby dane, które w niej zawieramy, były spójne co do innych. Celem tego jest, by algorytmy Google mogły bez problemu dopasować poszczególne dane w różnych miejscach i mogły je pod naszą firmę. To działanie ma na celu podkreślenie obecności w wyszukiwarkach internetowych.

Analizowanie danych

Przyglądanie się trendom, statystykom odwiedzin czy aktualnych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania, postępu naszej konkurencji pomaga nam w ulepszeniach naszej strony. Regularne analizowanie tych danych pomaga nam, pozyskiwać widzę, jak to na danym moment wygląda, co się dzieje u konkurencji oraz czy powinniśmy coś zmienić, przekształcać działania, sprawdzać, czy są nowe możliwości/ograniczenia, czy mamy jakieś nowe perspektywy. Dzięki temu możemy budować jeszcze lepszą strategię, aby pozycjonowanie naszej strony było jeszcze skuteczniejsze.

Zalety pozycjonowania lokalnego

Pozycjonowanie lokalne daje nam gwarancję, dzięki której możemy rozbudowywać nasz biznes w Internecie. Najważniejszą zaleta tego działania jest to, że zwiększamy świadomość naszej marki w danym obszarze geograficznym, zyskujemy lepszą widoczność w wynikach Google oraz uzyskujemy wzrost sprzedaży.

Sekcja ocen i opinii

Umożliwienie wystawienia opinii przez użytkowników korzystających z naszych usług. Posiadanie tej funkcji, poprzez którą klienci mogą wystawić nam ocenę i opisać doświadczenia związane ze współpracą z nami. Ma to wpływ na odbiór naszych usług przez innych potencjalnych klientów. Posiadając oceny oraz opinie inni mogą szybciej zdecydować się na skorzystanie z naszych produktów/usług. Aby mieć jak najwięcej opinii, możemy prosić każdego klienta po skorzystaniu z naszych usług o wystawienie komentarza. Dział komentarzy jest istotny przy pozycjonowaniu naszej firmy, ale również jest decydującym czynnikiem przy wyborze firmy przez internautów.

Jak przedstawić swoją ofertę pod kątem lokalnego SEO?

Posiadać zakładkę „oferta”

Z punktu widzenia SEO jest to dobry sposób na zbiór całej oferty. Możemy również zadbać o to, aby każdy z nich miał własną podstronę.

Treści na naszej stronie, podstronach oraz przy każdym z produktów

W dzisiejszych czasach musimy postawić na unikalne treści, które zaciekawią czytelników i doprowadzą do sytuacji, w której zechcą skorzystać z naszych usług. Duplikowanie treści na podstrony nie jest dobrym rozwiązaniem również pod względem algorytmów Google.

Jeśli chodzi o długość tekstu, nie ma tutaj konkretnej precyzji. Teksty przede wszystkim powinny być rozbudowane, odpowiednio podzielone na akapity oraz aby był widoczny jako całość. Rozwiązania typu „rozwiń, aby przeczytać dalej”, niestety nie przynoszą zadowalających efektów.

Podsumowanie pozycjonowania firmy

Są firmy, którym wystarczy jedynie pozycjonowanie lokalne, aby zapewnić sprzedaż. Nie w każdym przypadku bycie widocznym na cały kraj zapewni nam opłacalny biznes, przynoszący dochody. Jeśli nie masz dużej konkurencji w swojej lokalizacji, to bez problemu poradzisz sobie z tymi działaniami. Jeśli natomiast nie jesteś w stanie zbudować wartościowego contentu, aby osiągnąć jakąś pozycje w sieci oraz pozyskać klientów możemy zdecydować się na pomoc agencji marketingowych czy copywriterów, którzy są ekspertami. Zdecydowanie się na współpracę z odpowiednimi osobami, może mieć bardzo dobry wpływ na pozycjonowanie naszej firmy.

Pozycjonowanie stron internetowych Sieradz