Psy tak jak i inne istoty mogą mieć alergie. Dlatego z myślą o nich powstały specjalne karmy, które będą dostarczały im niezbędnych składników odżywczych, ale również chroniły ich przed występowaniem reakcji alergicznych. Najczęściej uczula ich wołowina czy kurczak, więc karmy te pozbawione są tego w swoim składzie. Zaznaczyć również możemy, że pokarmy te nie zawierają dodatków zbóż. Dieta z produktami hipoalergicznymi sprawdzi się w przypadku kiedy, któryś z naszych zwierzaków ma problemy skórne bądź wrażliwy układ pokarmowy. Są one o różnych walorach smakowych i wszelakich zastosowaniach. Dbają one o zdrowie i bezpieczeństwo naszych psiaków.

Kiedy musimy sięgnąć po specjalistyczne karmy dla naszych czworonożnych alergików?

Jeśli zauważymy, że nasz pupil po konsumpcji zwykłej karmy dziwnie się zachowuje, ma niestrawności, biegunki, swędzenie uszu czy pojawiają się ślady na skórze, powinniśmy skierować się do weterynarza w celu przeprowadzenia badań i ustalenia co jest przyczyną. Należy dokładnie przekazać informacje o tym jak zachowuje się nasz pies po jedzeniu. Na problemy z przewodem pokarmowym i innymi reakcjami alergicznymi jest konsumpcja konkretnych produktów. Najczęstszymi alergenami, które uczulają nasze pupile to wołowina, kurczak, białko jaj, soja i wszelkiego rodzaju zboża. Warto udać się do specjalisty i zastosować się do ich zaleceń.

Karma dla psa alergika

Która karma będzie najlepsza jeśli nasz pies ma alergie?

Nie ma tutaj oczywistej odpowiedzi, która karma sprawdzi się najlepiej jeżeli mamy dylemat przy wyborze karmy suchej bądź mokrej. Każda z nich ma wady i zalety, karma sucha dla psa będzie lepsza ze względu na większą zawartość białka, natomiast mokra będzie łatwiejsza w trawieniu i częściej polecana przez weterynarzy. Wybór karmy hipoalergicznej też jest uzależnione od wieku psa, czy jego aktywności fizycznej. Możemy połączyć im stosowanie mokrej i suchej karmy równocześnie, ponieważ obie będą miały dla niego pozytywne korzyści. Należy pamiętać, że niska jakość pokarmu jest najczęstszym czynnikiem na problemy trawienne i alergii u psiaków. W taniej karmie o słabej jakości najczęściej występują alergeny. Dobierając dietę dla swojego czworonoga, powinniśmy uwzględnić w diecie produkty bezzbożowe oraz monobiałkowe, które będą najlepsze oraz będziemy mieć pewność, że spożywa wartościowy pokarm.

Karma dla psa z koniną

Czym wyróżnia się karma hipoalergiczna?

Dzisiaj bez problemu znajdziemy karmy, które są dostosowane dla naszych pupili, które mają różnego rodzaju alergie. Sięgając po karmę hipoalergiczną dla naszego psiaka, należy dokładnie zweryfikować jej skład. Nie zapominajmy, że nasz czworonóg powinien mieć zapewnioną odpowiednią ilość białka, kwasy omega oraz niezbędne witaminy. Jakie więc cechy ma taka karma?

  • Karma hipoalergiczna zrobiona jest z wyselekcjonowanych najwyższej jakości składników, nie musimy tutaj dzięki temu ulepszać walorów smakowych (które mogłyby się przyczynić do nietolerancji pokarmowej);
  • W jej składzie nie znajdziemy sztucznych konserwantów ani barwników;
  • Karma hipoalergiczna jest trochę jak dieta eliminacyjna, w jej składzie zazwyczaj jest białko pochodzenia jagnięcego (pomaga nam to w przypadku jeżeli chcemy dowiedzieć się, że przyczyna leżała w źródle białka);
  • Jeśli chodzi o białko, to karmy specjalistyczne są wzbogacane w hydrolizowane białko, które jest łatwiej trawione przez naszych czworonogów;
  • Najlepsza karma hipoalergiczna dla naszego pupila nie będzie w swoim składzie zawierała żadnych zbóż;
  • Zawierają dodatki, które przyczyniają się do zminimalizowania rozwoju bakterii, które mają zły wpływ na gazy w jelitach i zwiększają problemy ze wzdęciami. Jednakże dodatki te pomagają również przy zwiększaniu tych bakterii, które mają pozytywny wpływ na układ pokarmowy psów;
  • Karmy te mają również składniki, które pomagają wchłanianie substancji odżywczych, które jednocześnie wspomagają układ odpornościowy.

Podsumowanie

Alergie u psów jest jedną z częstszych przypadłości na jakie chorują. Szybka reakcja pozwoli nam na uniknięcie jakiś poważniejszych skutków. Jeśli zaobserwujemy u naszych pupilów jakiekolwiek zmiany, dziwne zachowania musimy szybko udać się z nim do weterynarza w celu ustalenia przyczyny. Następnym i najważniejszym elementem jest dobór odpowiedniej karmy, która pomoże zadbać o zdrowie naszego pupilka.

Pozycjonowanie stron internetowych Sieradz